חומרים מדמי טבע, משטחים אקולוגיים, פיתוחים ננו-טכנולוגיים, זכוכית ללא זכוכית אלו הם רק אחדים מהחידושים המסעירים בתחום המשטחים והחיפויים למטבח ולריהוט שיוצגו בתערוכת טימבר ישראל

שתי מגמות בולטות השנה בתחום עיצוב החזיתות למטבחים,לארונות ולרהיטים;
1.שימוש בחומרים מדמי טבע: העיסוק בסוגיית החומרים הוא חלק מהותי בחייהם של מעצבים, אדריכלים ופילוסופים של החומר. לאורך השנים מבחינים בגלים שונים של מגמת החזרה לטבע שבה מושם דגש על שימוש בחומרי גלם בסיסיים, יסודיים, בראשיתיים. פריצות דרך טכנולוגיות מאפשרות בשנים האחרונות להמשיך את הכמיהה לבראשיתי ולייצר חומרים חלופיים, איכותיים ובעלי עוצמה המדמים את כל מה שטוב בטבע ומעצימים אותם לאין ערוך.

2. טוטאל דיזיין – שפה עיצובית אחידה והרמונית המחברת בין כל האלמנטים בחלל המעוצב.

שתי מגמות אלו מובילות את הפיתוחים החדשים של החברות והמותגים המובילים בעולם בתעשיית העץ והפרזול ובהם: בירמן, בלורן, בלום מאוסטריה, Hettich מגרמניה, smart מאיטליה, kaindl מאוסטריה, Puricelli מאיטליה, hornschuch מגרמניה, Paludet Mario מאיטליה, Sibu מאוסטריה ועוד - כפי שיוצגו בתערוכת טימבר ישראל שתתקיים במרכז הירידים בתל אביב בין ה- 19-21.11:

משטחים אקולוגיים וידידותיים לסביבה – מתאים לבניה ירוקהחברת מזונית תציג משטחים מנייר ממוחזר, לוחות בוצ'ר בלוק מבמבוק, לוחות מגבעולי דורה ועוד. רכישת חומרים אלו מאפשרת לאנשי מקצוע ובהם מעצבי פנים ואדדריכלים לצבור נקודות LEED על כל רכישה של מוצרים. LEED היא  התכנית העולמית המסמיכה אנשי מקצוע כמתאימים לבניה ירוקה.

Kirei

הפורמייקה חוזרת לאופנה במעטה הננו-טכנולוגי שלהחברת בירמן היא יבואנית מובילה בישראל של חומרי גלם ולוחות עץ מתועשים, מהיצרנים המובילים בעולם, לתעשיית הריהוט המקומית. בין החומרים אותם היא מייבאת:  MDF פיברה דחוס, לבידים, סיבית, מזונית ועץ גושני. במפעל החברה עוברים הלוחות ציפוי במגוון חיפויים דקורטיבים, כולל פורמייקה LAMICOLOR. הפורמייקה במעטה הננו טכנולוגיה חוזרת לקדמת הבמה ומככבת במטבחים, תוך שהיא מציגה תכונות של איכות, עמידות ומראה מצודד.

נירוסטה -  למראה total look אחיד ומודרני: חברת בירמן מציגה גם משטחי נירוסטה במרקמי סאטן מאט או מבריק המשתלבים עם עם כיור, כיריים, ואפילו פח אשפה באותם חומרים, כחלק אינטגרלי ממשטח העבודה. נירוסטה היא פלדת אל חלד, עמידה ודקורטיבית, שמתאימה בדיוק לצרכי המטבח המודרני. הנירוסטה משתלבת עם כל סגנון עיצוב: מודרני, קלאסי, מינימליסטי עוד. משטחי הנירוסטה למטבח של בירמן מיוצרים בהולנד ומגיעים ללקוח בהתאמה אישית למידות משטח העבודה ולדרישות המטבח. גם את מרקם הנירוסטה ניתן לבחור בהתאמה: סאטן, מאט או מבריק  ובעובי הנירוסטה הרצויים. להשלמת מראה ה-total look, ניתן לשלב גם חזיתות מטבח וחיפויים לקירות מנירוסטה.

המראה המודרני והנקי, שמתמזג עם חומרים רבים כגון: עץ, קרמיקה, בטון וכדומה, מצטרף לשלל היתרונות הפרקטיים של משטח עבודה מנירוסטה במטבח. קלות ויעילות הניקוי של המשטח האנטי בקטריאלי מאפשרות בישול בראש שקט.

חברת בירמן מציגה משטחי נירוסטה חדשניים.

עיצוב אינטגרלי למשטחי הנירוסטה של בירמן

מראה אחיד: משטחי הנירוסטה של בירמן

משטח אקריליק - הומגני, נעים למגע ובעל גמישות שמאפשרת מגוון רחב של עיצובים. חידוש נוסף שמציגה בירמן בתערוכה הם משטחי האקריליק. החברה מתמחה בעיבוד משטחים אקריליים ובפתרונות בהתאמה עיצובית אישית. משטחים אקריליים מיוצרים מתרכובת ייחודית המבוססת על 70% מינרל טבעי, כ- 25% שרף אקרילי וכ 5% פיגמנטים טבעיים. תרכובת זו יוצרת משטח הומוגני, נעים למגע בעל גמישות שמאפשרת מגוון רחב של עיצובים. למשטחים אטימות מולקולארית וקשיחות גבוהה המציבה אותם בחזית המשטחים גם מבחינת היגיינה ובטיחות וגם מבחינת עמידות לאורך שנים רבות. בנוסף החיבורים בין המשטחים אינם מורגשים כך שניתן להשתמש במשטחים גדולים במיוחד וגם לשלב כיור עם המשטח כמקשה אחת.

בזכות הגמישות של המשטח, יש אפשרות ליצירת עיצובים פורצי דרך. המשטח האקרילי הומוגני, נטול נקבוביות וסדקים תכונה שמעניקה לו עמידות גבוהה למשך שנים. מדובר בחומר ידידותי לסביבה וניתן למחזור בעל אישור מכון התקנים ועמידות גבוהה בפני קרני UV.

כיורי מטבח אקריליק מבית בירמן

בירמן מציגה אי במטבח עשוי אקריליק

בירמן מציגה אי במטבח עשוי אקריליק

משטחי אקריליק לעיצוב מטבחים מבית בירמן

חומרים מדמי טבע - מגמה חזקה בתחום העיצוב: חומרים חדשים המעניקים תחושה של עץ, בטון, שיש,  אבן ואפילו טקסטיל. בלורן המייצגת את חברת  SMART האיטלקית מציגה בתחום בתחום ה-PL וה-HPL  המסונכרנים, חידוש בולט השם דגש על פיתוח חומרים מדמי טבע כגון: עצים, בטון, שיש, אבן, בדים ועוד. הודות לטכנולוגיית סנכרון המתאפשרת באמצעות הטבעה על פי הציור המודפס, המראה והתחושה המתקבלים הם כשל החומר הטבעי.

בלורן מציגה חיפויי HPL המדמים חומרים מהטבע

חומר מעניין נוסף וממה טבע אף הוא הוא ה- CAMUSTYLE ביבוא חברת ח.ג סחר;  חזיתות  בצבעי קמופלאז' עם נגיעות טקסטיל משלבות מראה אבן טבעי עם לוק עתידני. מגיעות אופציות כגון לוחת CDF MDF ופורמייקות. עמידות גבוהה בפני שריטות, חומר קל לתחזוקה ולניקוי.

תערוכת טימבר ישראל 2019 מציגה חיפויים ומשטחי camustyle למותג סוויס קרונו בייבוא ח.ג. סחר

תערוכת טימבר ישראל 2019 מציגה חיפויים ומשטחי camustyle למותג סוויס קרונו בייבוא ח.ג. סחר

בתחום הפורניר – מציעה בלורן לשוק הישראלי פורנירים מחברת kaindi האוסטרית.
פורניר צל איכותי, מוברש ופראי, במראה ותחושה של עץ עתיק ומלא. חיבור הפורנירים נעשה בהדבקה ללא תפירה המקנה מראה אחיד ומונע מהפורניר להיפתח ולהתקלף.

בלורן מציג שילוב של עץ ופורניר

בתחום הפולימר מציגה בלורן חידושים טכנולוגיים מגרמניה, המהווים חלופה איכותית ועמידה לדלתות צבע חרוטות. פיתוח של יריעות תלת שכבתיות לצד פיתוח מכונות המאפשרות בקרה על תהליכי החימום והקירור של החומר בשילוב זמן הכנה מדויק, מאפשרים הצמדה של יריעות הפולימר לחומר הגלם באופן מושלם שלא ייפתח בקצוות לעולם.

פולימר מבית בלורן - חידושים טכנולוגיים פורצי דרך

בתחום האקריל מציג בלורן פיתוחים טכנולוגיים המציעים את החלופה המושלמת לדלתות צבע חלקות: יריעות אקריל טהור בעובי 0.8 מ"מ, מהן ניתן לייצר חזיתות במרקם חלק למגע ולמראה. בשילוב קנטים מתאימים וידיות אינטגרליות הנצבעות בגוון המותאם לגוון האקריל, מתקבלת הדלת המושלמת.

בלורן מציגה את האקריל - חלופה מושלמת לדלתות צבע חלקות.

בתחום הזכוכית, תציג בלורן שני חידושים משמעותיים: זכוכית משי-משי בגימור מט-קטיפתי המונע טביעת אצבעות וכתמים, ללא השתקפות. חידוש נוסף מבית בלורן: המילה האחרונה בתחום ההדפסה על גבי זכוכית. טכנולוגיה חדשנית מאפשרת להפוך תמונה שטוחה לתמונה בטקסטורה גבוהה ומוחשית המקנה לתמונה מראה תלת מיימדי. ניתן לבחור מתוך קולקציות עשירות וגם להדפיס יצירות אומנות של ממש בשיתוף אמנית הבית.

חידושים מבית בלורן בתחום הזכוכית

ואיך משיגים מראה זכוכית מלי להשתמש בזכוכית? פתרון מעניין ומתקדם בתחום זה מציעה חברת ח.ג סחר בקולקציית הלוחות החדשים של חברת REHAU מגרמניה המציגה את לוחות   ה-CHRYSTAL. יישום חדש ללוחות מאפשר לכל לוח כזה להפוך למראה איכותית ושמישה אשר משתלבת באופן מוחלט בכל חלל ושטח רצוי. ניתן ליישם את הלוח עם אפקט המראה בכל איזור כגון ארונות חזית, דלתות, קירות וניתן לעצב את החומר לכל צורה מתאימה. הלוח ניתן לעיבוד עם כלי נגרות שונים, קל לניקוי, בעל ציפוי דוחה אבק ולכלוך, 50% קל יותר במשקלו מאשר מראה רגילה ועמיד פי 10 מבחינת עמידות ושבירה מאשר מראה רגילה.

מראה זכוכית ללא זכוכית; ח.ג סחר מציגה את משטחי REHAU

מראה זכוכית ללא זכוכית; ח.ג סחר מציגה את משטחי REHAU מגרמניה

חומרים חדשים נוספים שיוצגו בטימבר ישראל:  LSB מבית בלורן, לוחות עץ ירוקים, ידידותיים לסביבה, מיוצרים מעץ פופולר בתוליים. מוביל מבחינת גמישות, חוזק ועמידות בפני הברגה, עיוותים ועוד.

בלורן מציגה משטח LSB חדש בתערוכת טימבר ישראל 2019

משטחי עבודה וחזיתות אשר יכולים להחליף את השיש במטבח: חברת ח.ג סחר תציג את ה- • CDF מבית סוויס קרונו; לוחות עץ דחוס במגוון רחב של עיצובים המתאימים לחזיתות דקות למטבחים, משמשים לחזיתות, מידוף, שולחנות, תאי שירותים, לוקרים וכדומה. קל לעיבוד במגוון אפשרויות, ניתן לצביעה. בעל ספיגה נמוכה, קל לעיבוד, קל לניקוי, עמיד באש, ידידותי לסביבה, עמיד לשריטות, בעל חוזק גבוה וקל לתחזוקה.

תערוכת טימבר ישראל 2019 מציגה חיפויים ומשטחים CDF מבית סוויס קרונו ביבוא ח.ג סחר

תערוכת טימבר ישראל 2019 מציגה חיפויים ומשטחים CDF מבית סוויס קרונו ביבוא ח.ג סחר

תערוכת טימבר ישראל 2019 מציגה חיפויים ומשטחים CDF מבית סוויס קרונו ביבוא ח.ג סחר

 

בתערוכת טימבר יוצגו גם חידושים בתחום צבעי הגימור לרהיטים. חברת "גולד פירזול" תציג את קו צבעי העץ של יצרנית הצבעים האיטלקית ICRO COATINGS. החברה מציעה מגוון רחב מאוד של צבעים ולכות למטרות שונות, החל מלכות שקופות לעצים ופורנירים וכלה בצבעים אטומים לדקורציה והגנה. הצבעים מיוצרים על בסיס טינר, פוליאוריתן, פוליאסטר, אקרילי ומים. הצבעים מיועדים לרוב  לשימוש ידני (אקדחי התזה, הברשה) ומפעלים שלרשותם מערכות צביעה אוטומטיות יוכלו לקבל, בהתאם למפרט הציוד וסוגי המוצרים, גם צבעים מיוחדים לשימוש ממוכן.

בתערוכה יוצג כמו כן ה- Soft-Matt - ציפוי של צבע שלייף-לק, בעל מרקם "רך" ועמידות גבוהה מאוד בפני שחיקה, חום, חומרים כימיים, שריטות ועוד. מתאים מאו לשימוש במטבחים ומוצע במגוון רחב של צבעים.

גולד פרזול מציגה את ICRO COATING מאיטליה

גולד פרזול - Icro Coating בהתזה

גולד פירזול מציגה ציפוי שלאף לייק מבית Icro Coating

מגוון החידושים המעניינים יוצג בתערכות העץ ופרזול – טימבר ישראל 2019, מרכז הירידים, תל אביב.

Show Buttons
Hide Buttons