תוכנית מגירה: איך בוחרים מגירה למטבח?

פורסם לראשונה באתר Ynet

החלטתם לחדש את המטבח. אתם מתייעצים עם הנגר על כל הפרמטרים השונים כמו גודל המטבח, העיצוב שלו והיכן יהיה מונח הכיור. אבל מה לגבי בחירת המגירות? האם גם על זה אתם מתייעצים? המדריך השלם לבחירה נכונה של מגירות למטבח.
מטבח הוא לב ליבו של הבית. אנחנו מבשלים בו, אוכלים בו ומבלים בו. מטבח לא מחליפים כל שנתיים, לכן חשוב שנבחר נכון.

צילום ועריכה: אולפני אלין

נושא שפחות שמים לב אליו בעיצוב המטבח הוא בחירת המגירות. השימוש במגירות הוא יומיומי והוא משפיע באופן ישיר על נוחות העבודה במטבח.

בצדק אנחנו סומכים על הנגרים שלנו, אבל אפשר וצריך לדרוש מהם מגירות איכותיות, שעומדות בסטנדרטים גבוהים ובתקינה הבינלאומית המחמירה ביותר.

קיימות היום בשוק מגירות חדשניות עם מנגנונים טכנולוגיים מתקדמים שמחליפות את המגירות המיושנות והמקרטעות של פעם, שנוטות להתבלות. מטרו, למשל, אחת הפופולריות והמומלצות על ידי נגרים, הן מגירות הידועות בדרגת הקושי הגבוהה שלהן, הן מייצרות חיכוך מועט וכתוצאה מכך התנועה שלהן חלקה ויציבה.

התנועתיות הקלה, היציבות החזקה והעמידות הגבוהה בהתאם לתקנים האירופיים המחמירים ביותר, הופכים את המטרו למגירה בעלת כוח עמידה גבוהה במיוחד - היא מאפשרת מעל 50 אלף פתיחות וסגירות ללא צורך בתיקון.

גם גלגלי המגירות של המטרו ידועים בחדשנותם: הם עשויים מ-POM, פולימר פלסטי מוליך חשמל, שממציאיו זכו בפרס נובל לכימיה.

וגה הוא דגם מגירות נוסף שצובר לאחרונה פופולריות בקרב לקוחות ונגרים, בייחוד בגלל העיצוב החדשני שלהן, הן בעלות דופן דקה בעובי של 12.8 מ"מ בלבד, המאפשרת ניצול מקסימלי של חלל המגירה.

למה אתם צריכים לשים לב כשאתם בוחרים מגירה למטבח?
כושר הנשיאה של המגירה: המגמה הבולטת בעיצוב המטבח בשנים האחרונות היא מגירות רחבות ועמוקות. אבל ככל שהמגירות גדולות יותר כך הן נושאות יותר חפצים, ולכן כושר הנשיאה שלהן צריך להיות כמה שיותר חזק. כושר נשיאה של מגירה סטנדרטית באורך של 30 עד 50 ס"מ צריך להיות לא פחות מ-40 ק"ג.

שליפה מהירה של המגירה: מגירה רחבה עם הרבה מקום אחסון זה טוב ויפה, אבל אם היא מקרטעת כשפותחים אותה היא לא יעילה ולא פונקציונלית. המגירה צריכה להיות בעלת יכולת שליפה מהירה שתאפשר גישה לכל חלל המגירה, בייחוד לאזורים האחוריים שבמגירות הישנות מצריכות התכופפות או נבירה. הידעתם? מגירות שהשליפה שלהן נוחה ומהירה יכולות לנצל עוד 50% משטח האחסון!

מנגנון טריקה שקטה: מגירות בעלות מנגנון טריקה שקטה הן מסוג הדברים שנראים כמו מותרות, אבל ברגע שמתרגלים אליהם, אי אפשר לחזור אחורה. מלבד העובדה שרעש טריקת דלתות ומגירות יכול להיות מרגיז, למנגנון הטריקה השקטה יש תפקיד חשוב בשמירה על המגירה מפני זעזועים וחבלות. מגירות נטרקות הן מגירות שנשחקות מהר יותר, וכתוצאה מכך מצריכות החלפה של מסילה.

יתרון נוסף של מנגנון הטריקה השקטה הוא העובדה שהוא מאפשר למגירה להיפתח במלואה בלי שהיא תצא מהמסילה. מגירות סטנדרטיות מהדור הישן, לשם השוואה, נפתחות רק עד שני שליש מהגודל שלהן.

מגירות עם טריקה שקטה הן גם הרבה יותר בטוחות לילדים. מגירות שנטרקות בחוזקה עלולות להיתפס באצבעות הקטנות של הילדים ואתם יכולים לתאר לעצמכם כמה זה כואב ומסוכן. במגירות עם טריקה שקטה כמובן שיש לנקוט במשנה זהירות, אבל הסגירה פחות חזקה ומסוכנת לילדים.

אם בחרתם במנגנון הטריקה השקטה, רצוי שהוא יהיה מובנה ולא מנגנון חיצוני מהדור הישן, שמולבש על המגירה.

מערכת בלימה על בסיס שמן ולא אוויר דחוס: לא מספיק שמנגנון הטריקה יהיה שקט אלא גם ינוע בצורה חלקה ורציפה עד סגירה מוחלטת. הדור הישן של המגירות בדרך כלל מצויד במנגנון עם אוויר דחוס. המשמעות של כך היא שברגע שהמגירה מגיעה למרחק של כחמישה ס"מ מהסגירה, היא נעצרת ונטרקת בחוזקה.

עוד בעיה ידועה במגירות בעלות מנגנון המבוסס על אוויר דחוס היא שליפה לא אחידה. המגירה יכולה להיפתח בצד אחד ולהיתקע בצד השני.

מערכת בלימה על בסיס שמן, לעומת זאת, אותה אפשר למצוא במגירות וגה ומטרו הפופולריות, מאפשרת סגירה רציפה ומוחלטת, בלי טריקות ובלי תקיעות.

מערכת בלימה ויציבות: מערכת בלימה ויציבות חשובה מאוד במגירות מטבח גדולות והיא משמשת מגירות עד לרוחב של מטר. כאשר מותקנת מערכת בלימה ויציבות טובה, לא משנה מאיפה פותחים את המגירה - מהצד או מהאמצע - היא תישלף בצורה אחידה וקלה ולא תיתקע או תתנדנד לצדדים.

מסילות מפלדה מסיבית ואיכותית: מגירות טובות ואיכותיות זה חשוב, אבל המסילות שעליהן הן יושבות חשובות לא פחות. המסילות נושאות לא מעט ממשקל המגירה ולכן הן צריכות להיות מסיביות ואיכותיות. מסילות טובות בעלות מבנה איכותי וחזק מאפשרות תנועתיות חלקה ושקטה לאורך כל חיי המגרה.

מסילות סופטליין הן הצעקה האחרונה בתחום. הן מאפשרות 3 כיווני הזזה של המגירה. בעוד שהמסילות הסטנדרטיות מאפשרות תנועה רק למעלה ולמטה, במסילות הסופטליין ניתן לכוונן את חזית המגירה בקלות וביעילות, למשל במקרה של הטיה או רווחים.

מגוון רחב של צבעים באורכים ובגבהים שונים: כשאנחנו קונים מטבח חדש, או כל רהיט אחר לבית, אנחנו רוצים לראות מבחר של מוצרים שיקלעו לטעמנו ולפונקציונליות של הבית. אותו דבר לגבי המגירות - כשמוצע לנו מגוון של צבעים, אורכים וגבהים של המגירה, כך יהיה לנו יותר קל להתאים אותה למטבח ולצרכים שלנו.

אפשרות לחבר דפנות הגבהה מזכוכית: מגירות מזכוכית הן עוד להיט שמסרב לגווע. יש כאלו שבוחרים בזכוכיות בדפנות המגירה ואחרים הולכים על זכוכית גם בחזית. מעבר לאפקט הוואו המדהים שמייצרות מגירות הזכוכית, הן גם הרבה יותר פונקציונליות ונוחות, כי כל הפריטים המאוחסנים בה נראים לעין.

אם בחרתם במגירות משולבות זכוכית למטבח, חשוב שהמגירות יגיעו עם אפשרות לחבר דפנות הגבהה, כך שיהיה ניתן לבחור את גובה הדופן.

והכי חשוב - אחריות: אנחנו לא מחליפים מטבח כל שנה וגם לא את המגירות, לכן חשוב לבחור מגירות שניתנת עליהן אחריות. הסטנדרט הוא לפחות 3 שנות אחריות, אבל יש היום חברות שמעניקות אחריות ארוכה יותר ל-12 שנים.

 

Show Buttons
Hide Buttons